İÇTEN MANTOLAMA

Ses ve ısı yalıtımı

Duvarlarınızda  veya tavanınızda  kararmalar, rutubetlenme  yada bu evi ısıtamıyorum   binadaki  komşular dışarıdan mantolamaya yanaşmıyorlarmı ? ozaman hiç dert etmeyin çözümü  var,  evinizin dışarıya bakan cephelerini  2 cm lik sert köpük ile  yapıştırıp üzerine  düzgün ve sağlam bir zemin  hazırlamak için  alçıpan yapıştırıyoruz  ,  ısınan havanın devamlı  yukarıya  yükseldiğini  düşünürsek   devamlı  olarak  üst komşumuzu ısıtıyoruz  veya  betonu  ısıtıyoruz  bununda  çözümü  var ister  dekoratif  kareler şeklinde  tavanınızda   bir  görünüm elde edin isterseniz de   2 cm lik köpük  ve üstüne çekilen yapıştırıcısı, filesi sayesinde  hem düzgün bir satıh hemde   yüzde 30 ila  50  arasında ısı yalıtımında tasarruf  edin.
 

Mantolama - İçten Mantolama - Isı Yalıtım Özellikleri
                                 
Mantolama nedir, mantolama nasıl uygulanır, mantolama  nerelerde  uygulanır ? 
herkesin genel olarak  mantolama binanın dış cephesine yapılan ve  ısı yalıtımı sağlayan bir uygulama olarak bilnir.
aslında ısı yalıtımının çeşitleri  mevcuttur bunlardan biriside  içten yani evinizin içinde  dış  mekana bakan duvarlarayapılan  sisteme  içten mantolama diyoruz.

 

İçten mantolamanın avantajları nelerdir?
yakıt masrafının fazlalığından,duvardaki  kararmalardan, duvardaki rutubetten bıktıysanız yada  ben dışarıdan yani apartmanı  mantolama yaptırmak mı istiyorsunuz  ama bazı komşularınız karşı çıkıyor. Artık kafaya  takmayın  bizim yapacağımız  içten mantolama sayesinde  bütün dertlerden  kurtulacaksınız . Dışarıdan yaptıracağınız  mantolamaya göre  uygun fiyatta  olacak  hem evinizi bu sayede boyamış  olacaksınız  hemde apartman mantolamasına göre ısı yalıtımı fazla olacağı için  daha az fatura ödeyeceksiniz.

 

İçten mantolama uygulama nasıl yapılır  nerelere yapılır?
bina dışına yapılan mantolamalarda  genelde 3-4 cm lik  yoğunluğu az  yumuşak  köpük diye bilinen  yalıtım oranı  düşük  straforlardan yapılır  ve  çoğu  insan bunu bilmez.
ama biz insanları kandırmıyoruz  neyse o  bizim kullandığımız 2-3 cm lik yoğunluğu fazla sert dayanıklı ve kaliteli   strafor  kullanıyoruz ve  strafor üstüne  alçıpan  yapıştırıp  darbelere karşı daha dayanıklı yapıyoruz hemde fiyat farkı almadan   yaz aylarında  mantolamanın    bi  faydası  olurmu demeyin  tabiki olur. Evinize dışarıdan gelen sıcağı  geçirmeyecği için eviniz serin kalacak, hele birde klimanız varsa  evinizi  kısa sürede soğutacak   uzun süre boyunca serin hava içten mantolama sayesinde   içeride kalarak  elektrik  sarfiyatınız azalacak.

 

İçten mantolama nasıl yapılır ? 
Yapılacak olan duvara  staforlarımızı  yapıştırıyoruz  sonrasında  alçıpanlarımızı yapıştırıp ek yerlerine alçı çekip boyacıya hazır hale getiriyoruz.